• login Bejelentkezés
  • Ötletek, visszajelzés, kérdések
  • Hibajelentés
  • Forráskód
  • Gratulálunk!

    Doktori avató ünnepség video:

    https://www.youtube.com/live/CJGMobZbnoo

    2026. május 30-án 202 ifjú doktor tette le esküjét a K épület aulában.

    A doktoravatás Varnyú Dóra (VIK) méltatásával kezdődött, akinek a tanulmányai során a kilencedik évfolyamtól kezdődően minden jegye jeles volt, az alap- és mesterszakon valamennyi vizsgája jeles volt, a doktori tanulmányai során a vizsgáit jelesre, továbbá a fokozatszerzési eljárás során a doktori védésen nyújtott teljesítményét summa cum laude-ra értékelték. Az EBHDT mindezek alapján az oktatásért felelős miniszternél kitüntetéses doktori címre (Promotio sub auspiciis praesidentis Rei Publicae) javasolta.

    https://www.bme.hu/hirek/260530/bme-doktoravato-unnepseg

    A BME doktoravató ünnepségén összesen 202 új doktor vehette át oklevelét. A Villamosmérnöki és Informatikai Kar különösen eredményes volt: 20 fő informatikai tudományokban, míg 21 fő villamosmérnöki tudományokban szerzett doktori fokozatot.
    Az eseményen a kar dékánja, Dr. Imre Sándor terjesztette elő az új doktorok avatását.

    A Habilitációs Bizottság összesen 9 főnek ítélt oda habilitációt, közöttük a VIK munkatársának, Rétvári Gábornak aki informatikai tudományokban szerzett habilitációt „Az Internet szolgáltatási modellje” című előadásával.
    A rektor, Charaf Hassan beszédében kiemelte, hogy a doktori fokozat megszerzése nem egy folyamat vége, hanem a tudományos és innovációs munka kezdete. Hangsúlyozta azt is, hogy a jól képzett kutatókra és mérnökökre minden korábbinál nagyobb szükség van.
    Az ünnepség végén a rektor és a dékánok személyesen adták át az okleveleket a frissen avatott doktoroknak.