Rendhagyó fizikaóra a Nagyfeszültségű Laboratóriumban
chat máj. 27., sze., 08:43link_2 vik.bme.hu/hir/3650-rendhagyo-fizikaora-a-nagyfeszultsegu-laboratoriumban
Rendhagyó fizika óra a Nagyfeszültségű Laboratóriumban
2026. május 26-án rendhagyó fizikaórát tartottak a BME Nagyfeszültségű Laboratóriumában melynek keretében a budapesti British International School diákjai változatos formában ismerkedhettek meg az villamosság alapjaival.
A bemutató párhuzamosan két szintéren zajlott:
A diákok a Nagyfeszültségű Laboratóriumban látványos demonstrációkon és Dr. Kiss István tanár úr magyarázatain keresztül ismerhették meg a különféle kisülési jelenségeket és a villamosmérnöki szakma látványos oldalát.
A közel 100 fős látogatócsoport nagy létszámára való tekintettel, a csoport másik fele addig Verebélÿ László teremben interaktív kísérleteken keresztül ismételhették át az egyenáramról és mágneseségről szerzett korábbi ismereteiket a diákok, valamint lehetőségük volt a laborban gyakran használt mérőműszerek kipróbálására is.
