• login Bejelentkezés
  • Ötletek, visszajelzés, kérdések
  • Hibajelentés
  • Forráskód
  • Rendhagyó fizikaóra a Nagyfeszültségű Laboratóriumban

    Rendhagyó fizika óra a Nagyfeszültségű Laboratóriumban

    2026. május 26-án rendhagyó fizikaórát tartottak a BME Nagyfeszültségű Laboratóriumában melynek keretében a budapesti British International School diákjai változatos formában ismerkedhettek meg az villamosság alapjaival.

    A bemutató párhuzamosan két szintéren zajlott:

    A diákok a Nagyfeszültségű Laboratóriumban látványos demonstrációkon és Dr. Kiss István tanár úr magyarázatain keresztül ismerhették meg a különféle kisülési jelenségeket és a villamosmérnöki szakma látványos oldalát.

    A közel 100 fős látogatócsoport nagy létszámára való tekintettel, a csoport másik fele addig Verebélÿ László teremben interaktív kísérleteken keresztül ismételhették át az egyenáramról és mágneseségről szerzett korábbi ismereteiket a diákok, valamint lehetőségük volt a laborban gyakran használt mérőműszerek kipróbálására is.